Rezerwacja: +48 58 533 48 22
e-mail: recepcja@dluga4.pl
Willa Długa No. 4 Bed&Breakfast

 

Atrakcje

Gdynia, młode i nowoczesne miejsce z olbrzymim temperamentem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Gdynia to jedyne i niepowtarzalne połączenie miasta z morzem, dwóch jakże odmiennych środowisk, które tylko tutaj doskonale się uzupełniają.

Goście Willi Długa No4 Bed&Breakfast mogą wzbogacić swój pobyt korzystając z szerokiej oferty atrakcji, które zapewni im nasz region.

To tętniące życiem miasto spełnia wszystkie zachcianki nawet najbardziej wymagających odwiedzających. By cieszyć się ciszą i spokojem warto odwiedzić Polankę Redłowską, skąd Bulwarem Nadmorskim mierzącym 1,5 km można dostać się na Plażę Miejską w Gdyni oraz kultowy już Skwer Kościuszki. Sam Skwer oferuje aktywny sposób wypoczynku, do odwiedzenia zapraszają zabytkowe okręty takie jak ORP Błyskawica oraz „Dar Pomorza”. Poznanie „od podszewki” tych atrakcji z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Na Skwerze znajduje się również słynne Akwarium Gdyńskie, gdzie można podziwiać okazy zwierząt morskich z całego świata, Gdyńska Marina z dumnie zacumowanymi jachatmi , a to wszystko w zasięgu ręki. Szukając odpoczynku przy kawie lub pysznym obiedzie warto udać się na ulicę Świętojańską, bezpośrednio graniczącą ze Skwerem. Ta wiecznie żywa ulica posiada zaplecze kulinarne z całego świata oraz liczne butiki wypełnione najnowszymi kolekcjami dla każdego.

Spragnionych malowniczych obrazów oczaruje Kamienna Góra, niewątpliwie miejsce z „duszą”. To znajdujące się 52 m n.p.m. morenowe wzgórze ukazuje panoramę Gdyni. Stamtąd udać możemy się do Orłowa. Wszystkim chętnym wrażeń i nadzwyczajnych przeżyć estetycznych polecamy spacer bądź rowerową przejażdżkę leśnym brzegiem klifowego urwiska. Na szlaku czekają na nas nie tylko przepiękne scenerie z widokiem na Zatokę Gdańską , można tu również zobaczyć wojskowe relikty minionej epoki, umocnienia i działa artyleryjskie. Tak pasem nadmorskim dojdziemy aż do Orłowa. Na miejscu obowiązkowo należy przespacerować się po molo oraz Promenadą Królowej Marysieńki. Niedaleko znajduje się też Domek Stefana Żeromskiego z wystawą pamiątek po nobliście. W okolicy znajdują się również liczne wille, dworki oraz zabytkowe stajnie. Dla wielbicieli kina jest Scena Letnia, która w wakacje oferuje cykl spotkań ze światowym kinem na plaży. Pokazywane są tu wieczorami najciekawsze filmy z ostatnich lat.

Gdynia to nie tylko piękne widoki, smakowite jedzenie oraz mnóstwo zabytków do zwiedzania, ale również miejsce spełnienia marzeń każdej kobiety dzięki centrom Handlowym „Riviera” „KLIF”, oferujące wyszukane marki, wysokiej jakości odzież oraz możliwość miłego spędzenia wolnego popołudnia.

Ponadto Gdynia jest doskonale skomunikowana z resztą Trójmiasta, zapewni dojazd od Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie po stare miasto w Gdańsku.

GDYNIA….nie tylko wysoko atrakcyjna turystycznie ale również biznesowo

Gdynia to również centrum biznesu. Miasto zostało usytuowane na zaszczytnym 1 miejscu w rankingu najatrakcyjniejszych miast dla biznesu miesięcznika „Forbes”. Od 2012 na terenie Gdyni działa zmodernizowany Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, który wspomaga rozwój innowacji na Pomorzu, często nazywany jest Gdyńską Doliną Krzemową. W przygotowaniach jest również projekt wybudowania lotniska w Gdyni i gminie Kosakowo, które umożliwi bezpośredni transport taborem lotniczym do tego cudownego miasta. Na terenie Gdyni znajdują się liczne centra biznesu takie jak Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz PPT. Jak co roku Gdynia zaprasza do udziału w konkursie „Gdyński biznesplan”, do którego mogą przystąpić kreatywni mieszkańcy z pomysłem na biznes. Mówiąc „Biznes w Gdyni” nie można zapomnieć o Porcie. To węzeł logistyczny i komunikacyjny dla całego świata.

KULTURA I ROZRYWKA

W Gdyni nie można się nudzić! Miasto posiada bogate i stale rozwijające się zaplecze kulturalne i rozrywkowe. Koronacją rozrywki jest z pewnością znany Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej, gdzie goszczą największe gwiazdy z całego świata. Na uznanie zasługuje również Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, którego sale wypełnione są po brzegi. Oprócz teatrów warto odwiedzić liczne muzea. Do najpopularniejszych zaliczają się Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Uwagę, w szczególności dzieci, przykuwa Centrum Nauki EKSPERYMENT, gdzie poprzez grę i zabawę najmłodsi poznają oddziaływanie sił natury oraz procesy zachodzące w ciele człowieka. W Gdyni mają miejsca liczne koncerty i festiwale, do najpopularniejszych można zaliczyć Opener Festiwal, gdzie można podziwiać gwiazdy każdego rodzaju muzyki z całego świata, coroczny Festiwal Filmowy, czy zlot żaglowców „Operacja Żagle Gdyni” a to wszystko na iście światowym poziomie.

Serdecznie zapraszamy!

Planując swoją podróż zajrzyj na nasz profil na Facebooku by dowiedzieć się więcej o zbliżających się imprezach kulturalnych oraz innych atrakcjach naszego regionu !!